skip to Main Content
Aleš Makový Architects group - DŮM NA ZELENOU s.r.o.

Chystáte se stavět či rekonstruovat rodinný dům a rádi byste získali dotaci? Je to jednoduché. Zavolejte nám, nebo pošlete podklady k rodinnému domu na email makovy@dumnazelenou.cz a my Vám posoudíme do 24 hodin, jestli máte nárok na dotaci a doporučíme přímo pro Vás vhodnou dotaci. Naopak pokud bude pro Vás dotace nevhodná, řekneme Vám to hned. Vše bezplatně. S dotacemi máme bohaté zkušenosti, na trhu jsme 5 let, máme 100% úspěšnost. Dotace připravujeme a vyřizujeme tak, abyste měli vše bez starostí a doporučili nás vašim přátelům a kamarádům. Děkujeme.

01

První kontakt

Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo emailem, kde se domluvíme na tom, jakou dotaci chcete, poté Vám řekneme, jaké dokumenty nám máte zaslat. Na základě zaslané výkresové dokumentace nebo alespoň fotografií emailem dokážeme zhodnotit vhodnost dotace pro Váš dům. Přes telefon se Vás vyptáme na informace ohledně aktuálního stavu zateplení a oken rodinného domu. Poté Vám vyčíslíme výši dotace. ZDARMA.

Pokud je dům pro dotaci vhodný, navštívíme Vás na Vašem domě.

02

Zaměření domu – původní stav

Váš dům zaměříme – zaměření domu je většinou na 2 hodiny, zdokumentujeme jeho aktuální stav a navrhneme vhodné řešení, která povedou vysoké míře energetické úspory a k nejvyšší možné dotaci a v rámci Vašich finančních možností. Popovídáme si o tom co to vypracování a vyřízení bude stát, o všech zásadních vstupních informacích, které jsou důležité z hlediska čerpání dotace. Zaplatí se záloha na zpracování projektu pro dotaci.

03

Projekt pro dotaci

Zpracování dokumentace probíhá většinou 1 až 3 měsíce. Během této fáze zpracujeme aktuální dokumentaci domu, vypracujeme energetické posouzení před a po rekonstrukci, vypracujeme všechny technické zprávy a připravíme všechny papíry nutné pro schválení dotace. Po dokončení Vám pošleme celý projekt pro dotaci na odsouhlasení. Poté zasíláme projekt na fond životního prostředí.

04

Schválení projektu

V této fázi komunikujeme s fondem, dokládáme případně další papíry pro Fond, tak aby byl projekt schválen. Fond zpracovává projekt většinou 2 až 3 týdny, poté se projekt pro dotaci schválí.

05

Schválení dotace

Po schválení projektu pro dotaci je dotační částka blokovaná po dobu uvedenou v akceptačním dopise, který Vám přijde poštou. U rekonstrukcí je to aktuálně 24 měsíců. Po schválení dotace se doplácí projekt pro dotaci. A my čekáme, až navrhované řešení rekonstrukce zrealizujete. (s realizací můžete začít před, po anebo v průběhu vyřizování dotace).

06

Doložení realizace

Po realizaci Vám pomůžeme s fakturami od firem, které Vám dům rekonstruují. Potom faktury od realizace zašleme na fond a po kontrole, která trvá opět 2 až 3 týdny dojde ke schválení faktur z realizace. Po tomto schválení dochází k proplacení dotace na Váš účet do 2 až 3 týdnů.

01

Zaslání podkladů na e-mail

Ve většině případů upravujeme již hotové projektové dokumentace od jiných projektantů. Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo emailem. Na základě Vámi zaslané výkresové dokumentace (potřebujeme od Vás: půdorysy, řezy, pohledy, situaci, popis plánovaného vytápění) v PDF nebo v DWG formě. Poté Vám dokážeme zhodnotit dotační možnosti pro Váš nový dům.

Pokud jste již začali stavět a dozvěděli jste se o dotačních možnostech později, přes telefon se Vás zeptáme na informace ohledně aktuálního stavu hrubé stavby. Poté Vám vyčíslíme výši dotace ZDARMA. U novostaveb je důležité se ozvat co nejdříve, nejlépe ve fázi tvoření projektové dokumentace nebo hned po jejím dokončení.

02

Vyhodnocení dotace

Po vyhodnocení dotačních možností se domluvíme co je pro Váš dům nejvhodnější i z hlediska vstupní investice. Zaplatí se záloha na zpracování projektu pro dotaci.

03

Projekt pro dotaci

Před zpracováním potřebujeme vědět jakého výrobce oken a dveří zvolíme. Tyto informace jsou velmi důležité a bez nich nemá smysl něco počítat. S výrobcem oken a dveří Vám samozřejmě pomůžeme, a vybereme přesně takového, který splňuje Vaše představy a splňuje zároveň dotační kritéria.  Zpracování dokumentace pro dotaci probíhá většinou 2-3 měsíce, ale již po 2-3 týdnech od zaplacení zálohy se dozvíte přesné tloušťky izolací na všech konstrukcích, možnosti vytápění a přípravy teplé vody. Po dokončení Vám pošleme celý projekt pro dotaci na odsouhlasení. Poté zasíláme projekt na fond životního prostředí.

04

Schválení projektu

V této fázi komunikujeme s fondem, dokládáme případně další papíry pro Fond, tak aby byl projekt schválen. Fond kontroluje projekt většinou 2-3 týdny, poté se projekt pro dotaci schválí.

05

Schválení dotace

Po schválení projektu pro dotaci je dotační částka blokovaná po dobu uvedenou v akceptačním dopise, který Vám přijde poštou. U novostaveb je to aktuálně 36 měsíců. Po schválení dotace se doplácí projekt pro dotaci a my čekáme, až navrhované řešení podle naší dokumentace pro dotaci zrealizujete.

06

Doložení realizace

Po realizaci Vám pomůžeme s fakturami od firem, které Vám dům staví. Zaslat faktury na fond můžeme až po blowerdoor testu a kolaudaci domu. Faktury od dokončené realizace novostavby domu zašleme na fond a po kontrole, která trvá opět 2-3 týdny dojde ke schválení faktur. Po tomto schválení dochází k proplacení dotace na Váš účet do 2-3 týdnů.

01

Zaslání podkladů na e-mail

Chcete čerpat dotaci na rekuperaci vzduchu, tepelné čerpadlo, nebo fotovoltaiku ?

Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo emailem. Na základě Vámi zaslané výkresové dokumentace v PDF nebo v DWG formě Vám dokážeme zhodnotit dotační možnosti pro Váš nový dům. Vždy lze získat dotaci, pokud splníme všechny kritéria.

Zašlete nám: projektovou dokumentaci v PDF a DWG (minimálně soubor DWG od vašeho projektanta).

Pro rekuperaci vzduchu: půdorysy, řezy, pohledy, situaci, popis plánovaného vytápění, cenovou nabídku na okna a dveře, cenovou nabídku na rekuperaci vzduchu s rozkreslením rozvodů vzduchu, pokud ji máte.

Pro tepelné čerpadlo: průkaz energetické náročnosti pokud jej máte, typ jednotky tepelného čerpadla, situaci a půdorys domu.

Pro fotovoltaiku: situaci, výkres střechy domu, typ a počet fotovoltaických panelů, typ měniče, typ a velikost baterie nebo akumulační nádoby (zásobníku teplé vody).

02

Vyhodnocení dotace

Po vyhodnocení dotačních možností se domluvíme co je pro Váš dům nejvhodnější i z hlediska vstupní investice. Zaplatí se záloha na zpracování projektu pro dotaci.

03

Projekt pro dotaci

Zpracování dokumentace pro dotaci probíhá většinou maximálně 1 měsíc. Po dokončení Vám pošleme celý projekt pro dotaci na odsouhlasení. Poté zasíláme projekt na fond životního prostředí.

04

Schválení projektu

V této fázi komunikujeme s fondem, dokládáme případně další papíry pro Fond, tak aby byl projekt schválen. Fond kontroluje projekt většinou 2 až 3 týdny, poté se projekt pro dotaci schválí.

05

Schválení dotace

Po schválení projektu pro dotaci je dotační částka blokovaná po dobu uvedenou v akceptačním dopise, který Vám přijde poštou. U zdrojů energie je to aktuálně 12 měsíců. Po schválení dotace se doplácí projekt pro dotaci a my čekáme, až navrhované řešení podle naší dokumentace pro dotaci zrealizujete.

06

Doložení realizace

Po realizaci Vám pomůžeme s fakturami od firem, které Vám danou technologii montují. Faktury po montáži a uvedení do provozu dané technologie zašleme na fond a po kontrole, která trvá opět 2-3 týdny dojde ke schválení faktur. Po tomto schválení dochází k proplacení dotace na Váš účet do 2-3 týdnů.

Back To Top