FB
skip to Main Content
Aleš Makový Architects group - DŮM NA ZELENOU s.r.o.

Proč se hledají netěsnosti v obálce budovy?

Zvyšují provozní náklady domu, snižují vnitřní komfort a mohou snížit i životnost stavby.

Snižují účinnost rekuperace, zvyšují energetické ztráty domu, mohou způsobit kondenzaci vlhkosti v konstrukcích, umožňují pronikání pylu a jiných škodlivých částic do domu

Lze najít všechny netěsnosti v obálce budovy?

Nepostradatelná je při Blower door testu zkušenost technika. Neexistuje žádné zařízení, které by umožnilo odhalit všechny netěsnosti. Netěsnosti musí najít technik, který má zkušenosti, kde tyto netěsnosti odhalit. My Vám při testu ukážeme, kde netěsnosti jsou za pomocí detekčních metod, označíme je, aby jste na ně nezapomněli a řekneme Vám jak tyto netěsnosti odstranit.

Je složité dosáhnout hodnoty průvzdušnosti 0,6 h-1 u pasivních domů?

Vše začíná u kvalitního projektu a dostatkem zkušeností. Není to složité, když řešíte průvzdušnost domu od samotného začátku. Naši klienti jsou v průběhu návrhu domu informováni o tom, na co si dát pozor při realizaci stavby.

Jak dlouho Blower door test trvá?

Záleží na rozsahu domu a množství netěsností. Zpravidla 2-3 hodiny. Ale pokud dům splňuje potřebné hodnoty, může to být pouze jen něco málo přes 1 hodinu.

Musí se Blower door test pro Nová zelená úsporám provést před kolaudací?

Test se může provést jak před kolaudací tak i po ní. Na kolaudaci nezáleží.

V jakém stavu musí být dům pro měření Nová zelená úsporám?

V domě musí být dokončena vzduchotěsná obálka domu a všechny prvky, které mají vliv na vzduchotěsnost objektu. Jsou to: okna a dveře do exteriéru, dveře do nevytápěných prostorů, výlez na půdu, všechny průchodky z vytápěného prostoru do exteriéru a průchodky z vytápěného prostoru do nevytápěných prostorů, vzduchotechnická jednotka a její rozvody, spalovací spotřebiče ve vytápěném prostoru, centrální vysavač.

Může být při testu v domě nábytek?

Ano, může. Objem nábytku a jiných věcí se do celkového objemu domu nepočítá.

Back To Top